RADARY
GOLFOWE

Twój prywatny trener golfa.

Radar golfowy wyposażony jest w specjalistyczne oprogramowanie. W zależności od modelu umożliwia pomiar i analizę nawet do 40 parametrów związanych z piłką, kijem, a także płaszczyzną zamachu. Radar golfowy świetnie nadaje się również do treningu krótkiej gry, nauki chippingu, puttingu czy nawet gry z bunkra. Większość radarów golfowych jest mobilna. Dzięki temu można zabrać je ze sobą na pole lub strzelnicę golfową i tam analizować swoją grę.

Skytrak

SkyTrak to niewielkiej wielkości radar golfowy, który idealnie sprawdzi się zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Ponadto jest uniwersalny i nie zajmuje dużo miejsca. Klasyfikowany jest jako radar fotometryczny – jego działanie polega na tym, że obserwuje ruch piłki w czasie uderzenia kijem oraz po, a następnie oblicza tor lotu przy pomocy algorytmów. Urządzenie to gwarantuje szczegółowe pomiary, jest uniwersalne i korzystne cenowo.

Trackman 4

Pochodzący z Danii producent Trackman to jedna z pierwszych firm na świecie, która opatentowała technologię śledzenia piłki i kija golfowego w trakcie uderzenia. Najnowszy model Trackman 4 jest bezprzewodowy, wyposażony w kamerę HD oraz podwójny system synchronizacji ułatwiający namierzenie celu. Oprogramowanie umożliwia kompleksową video-analizę swingu gracza. Trackman mierzy 26 podstawowych parametrów związanych z piłką, kijem, a także płaszczyznami uderzenia. Dostępny jest w wersji Indoor i Outdoor.

Foresight GC2

Foresight GC2, czyli radar quadrascopowy, obecny jest na rynku od 2018 r. i należy do jednych z najbardziej zaawansowanych urządzeń na świecie. Może być wykorzystywany podczas całej rozgrywki na polu golfowym – w pomieszczeniu oraz na zewnątrz. Powiększył obszar odczytu danych sześciokrotnie, a pomiar stał się bardziej szczegółowy oraz wygodniejszy. GCQuad mierzy różne parametry piłki oraz kija golfowego, w tym Impact Zone, który wcześniej wykorzystywany był jedynie przy radarach dopplerowskich.

Foresight GCQuad

Foresight Quad jest radarem golfowym, który bazuje na systemie inteligentnych kamer stereoskopowych. Kamera obserwuje wzór na piłce, dzięki czemu jest w stanie wykryć jej spin i parametry: azymut, pionowy kąt startu, a także prędkość i oś piłki. Wszystkie parametry przesyłane są bezpośrednio na zintegrowany wyświetlacz za pomocą kamery, co znacznie ułatwia ich analizowanie. Radar Foresight Quad jest lekki – waży zaledwie 1,7 kg, niewielki, a jego przenośna bateria może pracować bez przerwy przez 8 godzin.

Flightscope X3

Flightscope X3 należy do najnowszych radarów typu fusion, będących połączeniem systemu radaru dopplerowskiego 3D z przetwarzaniem obrazu przez kamerę o wysokiej rozdzielczości. Doskonale sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Zintegrowany jest bezprzewodowo z komputerem oraz urządzeniami mobilnymi, a jego bateria wytrzymuje ponad 6 godzin pracy. System pozwala na analizę krótkiej gry – gry z bunkra, puttowania oraz chippowania. Technologie, na których oparty jest radar Flightscope X3 umożliwiają pomiar do 41 kluczowych parametrów powiązanych z położeniem kija i piłki w trakcie uderzenia.

FlightScope Mevo+

Flightscope Mevo+ jest najmłodszym produktem z rodziny Flightscope. Mevo+ wykorzystuje 3D Doppler Tracking Radar, który pozwala na analizę 16 parametrów (club head speed, angle of attack, spin loft, carry distance, smash factor, spin rate, ball speed, apex height, flight time, total distance, roll distance, spin axis, horizontal launch angle, lateral landing, shot shape) oraz możliwość wykorzystania radaru do grania na wirtualnych polach za pośrednictwem kompatybilnych gier takich jak E6 Connect czy TGC2019. W odpowiednim ustawieniu Mevo+ pozwala również na możliwość treningu puttowania. Radar wyposażony jest w kamerę, która rejestruje i analizuje każde uderzenie. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi używany może być w każdym miejscu.