PYTANIA I ODPOWIEDZI

Symulatory golfowe

Czy projektujecie i aranżujecie pomieszczenia do gry w golfa?

Tak, projektujemy i aranżujemy kompleksowo pomieszczenia przeznaczone do gry w golfa, począwszy od instalacji elektrycznej, oświetlenia, nagłośnienia, przez okładziny akustyczne, urządzenia elektroniczne, maty golfowe i radary, kończąc na wystroju wnętrza. Nasi specjaliści golfowi posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu symulatorów golfa.

Czy w projekcie symulatora golfowego jest zawarte wykończenie wnętrza?

Tak, podczas projektowania symulatora golfowego zwracamy uwagę na najmniejsze detale. Skrupulatnie dopasowujemy panele akustyczne, sztuczne trawy naśladujące fairway i green, maty rangowe, okładziny sufitowe oraz ścienne, kotary impactowe, meble, akcesoria i dekoracje. W prezentacji efektu końcowego przychodzą nam z pomocą wizualizacje 3D.

Jakie są minimalne wymiary pomieszczenia do symulatora golfowego?

Minimalne wymiary pomieszczenia, w którym możemy umieścić symulator golfa zależy od rodzaju użytego systemu pomiarowego. Na przykład dla radarów fotometrycznych (SkyTrak, Foresight GC2, GCQUAD) pomieszczenie powinno mieć wymiary ok. 4,5 x 5,5 m. W przypadku radarów dopplerowskich (Flightscope, Trackman,) ok. 4,5 m x 7 m. Niezależnie jednak od rodzaju radaru, rekomendowane jest pomieszczenie o wysokości min. 3 m. Wysokość powiązana jest z charakterystyką swingu gracza, jego wzrostem i długością rąk. Zdarza się, że optymalna wysokość dla symulatora to 3,3 m.

Czy podczas gry na symulatorze golfowym używa się prawdziwej piłki i kija golfowego?

Tak, na symulatorze golfowym robimy zamach prawdziwymi kijami i uderzamy w prawdziwą piłkę. Piłka uderzana jest z wybranego obszaru sztucznej trawy bądź maty golfowej. Po uderzeniu w ekran golfowy piłka opada na podłogę, a jej dalszy lot widoczny jest na ekranie dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu w naszym symulatorze.

Jakie czynniki wpływają na cenę symulatora golfowego?

Cena symulatora golfowego jest przede wszystkim uzależniona od radaru golfowego, który dopasowany jest do wielkości pomieszczenia. Wybór odpowiedniego systemu pomiarowego ma wpływ na odległość maty rangowej od ekranu golfowego. Te czynniki decydują z kolei o liczbie paneli i kotar impactowych, gwarantujących bezpieczeństwo. Znaczącym czynnikiem jest również wielkość powierzchni ze sztuczną trawą i podkładami naśladującymi właściwą sprężystość podłoża. Z wielkością pomieszczenie związana jest również ilość paneli akustycznych, których zadaniem jest zniwelowanie hałasu (głównie przy uderzeniach kijami typu wood). O cenie decyduje również: rodzaj karniszy (manualne lub elektryczne), jakość oraz wielkość systemu audio i video, ilość akcesoriów golfowych i treningowych, oświetlenie, meble, a także pozostałe elementy wykończenia wnętrz.

Dlaczego w pomieszczeniu z symulatorem golfowym należy zamontować panele akustyczne?

Przy silnym uderzeniu kijami typu wood, a w szczególności driverem w piłkę golfową, wytwarzany jest hałas przekraczający nawet 100 dB. Taki poziom dźwięku może być męczący lub nawet szkodliwy dla naszego słuchu. Aby zapewnić komfortowe warunki gry na symulatorze, konieczny jest montaż odpowiednich paneli akustycznych, które zmniejszą hałas w pomieszczeniu oraz zagwarantują ciszę w sąsiednich pomieszczeniach.

Czy gra na symulatorze golfowym jest bezpieczna?
Tak. Już na etapie projektowania i wykonywania symulatora golfowego kładziemy ogromny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa jego użytkownikom. Po zakończeniu budowy, nasi specjaliści dokładnie testują wszystkie elementy gry oraz możliwości odbić piłki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, możemy zagwarantować nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort podczas gry.
Jaki system pomiarowy (radar golfowy) jest renomowany?

Każdy radar golfowy posiada wady i zalety, dlatego nie istnieje jeden uniwersalny system pomiarowy. Dzięki naszej współpracy w najlepszymi producentami systemów pomiarowych, możemy dobrać właściwy model radaru w zależności od potrzeb klienta.

Czy na symulatorze golfa mogę rozegrać pełną rundę golfową?

Tak. Oprogramowanie golfowe, z którego korzystamy umożliwia zagranie pełnej rundy na wybranych polach golfowych z całego świata. W zależności od radaru golfowego oraz oferowanego do niego oprogramowania dostępne jest od kilku do kilkudziesięciu tysięcy pól golfowych. W zależności od oprogramowania, możemy zagrać samemu, ze znajomymi, graczem komputerowym bądź innymi graczami w trybie online.

Czy symulator golfowy umożliwia wykonanie treningu różnych aspektów gry w golfa?

Tak. Zależnie od oprogramowania i systemu, można wykonać trening każdego apsketu gry w golfa przez krótkie strzały (chip, pitch), pełen swing oraz grę z bunkra i gęstej trawy (rough). Niektóre programy umożliwiają ustawianie target green-ów na wybranej odległości od gracza, co umożliwia ćwiczenie celności na dowolnym dystansie. Najnowsze oprogramowanie firmy Skytrak pozwala na trening trafiania w fairway, który możemy sobie sami zaprojektować (odległość gracza od fairwayu, szerokość i kierunek skrętu fariway). Jeszcze inną możliwością jest trening online z innymi graczami/społecznościami z całego świata – bardzo rozbudowany tryb takiego treningu oferuje firma Trackman i Flightscope.

Czy symulator golfowy umożliwia grę online z innymi użytkownikami?

Tak. Gra sieciowa ze znajomymi lub osobami z całego świata zależna jest od oprogramowania. W ofercie niektórych gier znajduje się funkcja organizacji turniejów golfowych online.

Do kogo skierowana jest oferta symulatorów golfowych?

Symulatory golfowe skierowane są zarówno do początkujących graczy, jak i osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności przez cały rok. Podniosą atrakcyjność inwestycji, dlatego chętnie są wykorzystywane przez architektów i deweloperów. Gra na symulatorze jest również świetną okazją do zorganizowania spotkań towarzyskich, biznesowych oraz innych eventów.

Jakie są koszty przygotowania oferty na symulator golfowy?

Przygotowanie kosztorysu symulatora golfa jest bezpłatne. Po akceptacji wstępnej oferty, zajmujemy się opracowaniem projektu wraz z dokumentacją techniczną i wizualizacjami pomieszczenia. Po otrzymaniu rzutów i zdjęć pomieszczenie, symulator wyceniany jest indywidualnie. W razie potrzeby, nasi specjaliści mogą przyjechać i sprawdzić pomieszczenie wraz z wykonaniem potrzebnych pomiarów.

Jak długo trwa wykonanie projektu i budowy symulatora golfowego?

Czas wykonania symulatora uzależniony jest od zakresu prac oraz stanu, w jakim znajduje się pomieszczenie. Jeżeli konieczne jest wykonanie znacznej ilości brudnych robót, wówczas realizacja może zająć od 4 do 6 tygodni. Czas ten może ulec wydłużeniu w sytuacji, gdy koniecznie wykonanie izolacji ścian i instalacji elektrycznej. Termin realizacji ustalany jest zawsze podczas podpisywania umowy.

Jakie są dodatkowe zastosowania pomieszczenia z symulatorem?

Pomieszczenie z symulatorem golfowym może być wykorzystywane jako sala multimedialna do gier, sala kinowa lub odsłuchowa. Wpływają na to specjalne warunki akustyczne, duży, panoramiczny ekran, mocna jednostka centralna PC, a także instalacja audio-video. Do indywidualnych potrzeb możemy również przystosować wnętrze i uzupełnić je w dodatkowe elementy wyposażenia jak: sprzęt av, hi-fi, kotary zaciemniające, fotele kinowe itp.

Czy symulator golfa jest trudny w obsłudze?

Nie, symulator golfa jest łatwy w obsłudze. Oprogramowanie symulatora jest bardzo podobne do gry komputerowej. Nasi pracownicy przeprowadzają szkolenie z obsługi, przekazują instrukcje, a także pokazują możliwości, jakie daje symulator golfowy. Nasz technik jest również do dyspozycji pod telefonem/mailem i chętnie odpowie na wszystkie pytania lub spotka się na dodatkową wizytę.

Czy gra w golfa odpowiednia jest dla dzieci?

W golfa grać mogą dzieci od 3-4 roku życia, pod opieką dorosłego opiekuna. Golf jest ogólnorozwojową dyscypliną sportową, która wzmacnia koordynację ruchową, uczy prawidłowej postawy ciała, autodyscypliny oraz zasad fair-play. Pomaga również w rozwijaniu wyobraźni, uczy logicznego myślenia. W związku z tym golf jest sportem skierowanym nie tylko do dzieci, ale również do osób starszych, którym zależy na pozostaniu w formie.

Czy symulator golfowy objęty jest gwarancją?

Tak. Elementy symulatora obejmuje standardowa, dwuletnia gwarancja, z możliwością wydłużenia. Gwarancja nie uwzględnia zużycia elementów symulatora w eksploatacji zgodnej z instrukcją, gdy nie jest spowodowane przez fabryczne bądź fizyczne wady produktu. Nasi serwisanci dostępni są pod telefonem i mailem przez cały czas, a w przypadku pojawienia się usterki, przyjeżdżają na miejsce w celu jej naprawienia.

Golf Cage

1. Jaki wymiar posiada nasza przenośna klatka golfowa - Golf Cage?

Wymiar w pełni uzbrojonego, przenośnego symulatora golfowego to 360cm x 450cm w podstawie i 310cm na wysokość.

2. Jaka ilość miejsca jest potrzebna aby wstawić Golf Cage do pomieszczenia?

Minimalne wymiary to 320cm wysokości pomieszczenia oraz 450cm szerokości i 550cm długości.

3. Ile czasu zajmuje montaż/demontaż klatki golfowej?

Montaż przenośnego symulatora golfowego to około 2-2,5 godziny. Jeśli event zaczyna się z samego rana, nasi montażyści konstrukcję rozstawiają dzień wcześniej.

Demontaż symulatora to około 1,5 godziny.

4. Jakie warunki powinny być zapewnione ze strony Klienta aby móc rozstawić i uzbroić klatkę golfową?

Przede wszystkim powinien zapewniony być dostęp do sieci elektrycznej, w miarę możliwości, w niedużej odległości od miejsca, w którym rozstawiana będzie konstrukcja. Drugą ważną rzeczą jest dostęp do połączenia internetowego (na życzenie możemy użyć własnego routera na kartę SIM jednakże takie rozwiązanie może nie zapewnić odpowiedniej prędkości Internetu). Ostatnią z istotnych rzeczy, które należy zapewnić naszym montażystą to miejsce do rozładunku. Jeśli instalacja jest na piętrze to należy to zgłosić wcześniej.

5. Co dokładnie wchodzi w skład wynajmu klatki golfowej Golf Cage?

Oferta zawiera transport na terenie Polski, montaż, obsługę symulatora w trakcie eventu przez profesjonalnego trenera golfowego z możliwością przeprowadzenia różnych aktywności takich jak lekcje, konkursy, itd. oraz demontaż po zakończeniu eventu.

6. Czy wraz z wynajmem klatki otrzymamy również sprzęt golfowy (kije, piłki)?

Z racji czasu na rozłożenie symulatora oraz ze względu na logistykę jaką trzeba poczynić, minimalny okres wynajmu klatki golfowej to 1 dzień. Dokładny cennik uwzględniający wszystkie dostępne warianty wynajmu wysyłamy indywidualnie Klientom w odpowiedzi na zapytanie.

8. Czy wynajem klatki golfowej jest możliwy tylko w Polsce, czy również za granicą?

Wynajem klatki golfowej jest możliwy zarówno w Polsce jak i za granicą. Wynajem poza granicami kraju jest ustalany z Klientem na podstawie zapytania, w którym trzeba wskazać dokładne miejsce oraz czas wynajmu.

9. Czy Klient sam może odebrać klatkę i ją zamontować?

Niestety, ale nie ma takiej możliwości. W cenie wynajmu zawsze jest obsługa techniczna naszego zespołu. Obecność trenera jest opcjonalna.

10. Jakie atrakcje posiada oprogramowanie dedykowane do obsługi symulatora golfowego Golf Cage?

Symulator golfowy to świetna zabawa oraz doskonałe narzędzie treningowe dla każdego gracza. Amatorzy docenią możliwość wypróbowania swoich umiejętności w kameralnym otoczeniu. Zaawansowani gracze mogą natomiast szlifować poszczególne elementy gry na rangu dzięki wielu parametrom, jakie wyświetla podłączony do systemu radar golfowy. Posiadane przez nas oprogramowanie pozwala na organizacje turniejów, grę na wirtualnych polach golfowych, a także różnego rodzaju gry czy zabawy nakierowane na celność i umiejętność egzekwowania różnych elementów krótkiej a także długiej gry. Dostępny jest też moduł, który może posłużyć do fittingu golfowego (badania graczy pod kątem doboru sprzętu golfowego).

11. Jaki radar stosują Państwo do obsługi Golf Cage?

Nasza podstawowa jednostka, której używamy w trakcie eventów to Skytrak.

Na życzenie możemy wycenić też inne radary.