PROJEKT I WYKONANIE

Każdy dobry projekt zaczyna sie od planowania

I. Kontakt oraz wstępna wycena

Pierwszym krokiem do współpracy z Golf Masters jest nie tylko poznanie zespołu, ale również produktów, które posiadamy w swojej ofercie. Do tego celu przygotowaliśmy formularz kontaktowy. Pozostawiając swój adres email, otrzymacie Państwo informację nt. materiałów, z których korzystamy oraz portfolio z ostatnich realizacji. Kolejny krok to określenie parametrów projektu. Do tego pomocne będą: zdjęcia z miejsca, w którym zaplanowana jest inwestycja, odręczna mapka lub plany geodezyjne, informacja o szacowanym metrażu oraz krótka informacja nt. wymarzonego greenu. Na tej podstawie zespół przygotuje przykładową wycenę. Ustalony zostanie również termin wstępnego spotkania na wizję lokalną w miejscu inwestycji. Warto zaznaczyć, że wizja lokalna nie wymaga decyzji o finalnej realizacji projektu, jednakże łączy się z opłatą projektową.

II. Wizja lokalna

Po wstępnej akceptacji warunków współpracy oraz wyceny zaplanowane są pomiary. W dogodnym dla Państwa terminie zespół Golf Masters  przyjedzie i dokona dokumentacji powietrznej dronem. Posłuży ona do symulacji/wizualizacji greenu w skali 1:1. Dzięki wysokiej jakości zdjęciom w 4K, będzie można zobaczyć przewidywany efekt całej zaplanowanej infrastruktury golfowej. Wizja lokalna to też okazja, by zobaczyć próbki traw i ich połączeń między sobą. To także dobry moment na  omówienie szczegółów dotyczących oczekiwań oraz uzgodnienie niezbędnych szczegóły pozwalających rozpocząć proces projektowania, czyli Green Mappingu.

Projektowanie pól golfowych z drona

III. Projektowanie infrastruktury golfowej - Green Mapping

Analiza terenu i możliwości montażowych

Szczegółowa ocena przestrzeni dotycząca warunków atmosferycznych, obciążeń związanych z budulcami niezbędnymi do realizacji greenu, możliwością dotarcia na plac budowy z ciężkim sprzętem (lub opracowanie koncepcji hybrydowych), itd.

Kontur greenu, kalkulacja spadków i elementów dodatkowych

Opracowanie koncepcji (jednej lub kilku) konturów greenu i elementów dodatkowych. Wybranie odpowiednich rodzajów traw golfowych, wyznaczenie spadków, breaków w systemie procentowym (nachylenie stoku) zgodnych z oczekiwaniami Klienta oraz zaproponowanie planu drenażu na terenie treningowym.

Ustawienie flag, tee boxów oraz maksymalizacja grywalności

Ustalenie układu funkcjonalnego i ilościowego flag na greenie (możliwość ukrycia dodatkowych dołków poprzez system zaślepek). Weryfikacja korelacji greenu z tee boxami w celu zmaksymalizowania grywalności i stworzenie możliwie jak najlepszych warunków treningowych.

IV. Montaż

Oszacowanie czasu instalacji, dostępność poszczególnych surowców oraz uzgodnienie terminu montażu to kolejny etap projektu. Instalacja przeprowadzona jest w oparciu o stworzony wcześniej Green Mapping, który przewiduje określenie: wielkości, konturu greenu oraz dodatkowych elementów takich jak fringe/fairway/tee boxy/bunkry; spadki i breaki; ustawienie flag i tee boxów.

V. Piaskowanie oraz odbiór realizacji

To najważniejszy etap budowy greenu i infrastruktury golfowej. Proces piaskowania decyduje o jakości i grywalności całej instalacji. Odbywa się przy wykorzystaniu różnych gradacji specjalistycznego piachu. Ostateczna warstwa wykańczana jest barwionym piachem w kolorze zielonym. W cenie projektu dostarczane są narzędzia do podstawowej pielęgnacji oraz przeprowadzane jest szkolenie (dostępna jest również instrukcja w  elektronicznej wersji).

Etap piaskowania wymaga dobrych warunków pogodowych. Teren powinien być wysuszony przez słońce, tak aby piasek swobodnie mógł przedostać się i zagęścić w runie trawy. Tylko dobrze zagęszczona trawa odwzoruje właściwe warunki amortyzacji dla poszczególnych traw (szczególnie istotne w przypadku Approach greenu).

VI. Wizyta pielęgnacyjna

W ramach realizowanego zlecenia, Zespół Golf Masters minimum 1-2 miesiące od zakończonego montażu przyjeżdża ponownie do Klienta, by przeprowadzić dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne piaskowania i wałowania.
Wszystkie realizowane instalacje golfowe potrzebują czasu, aby odwzorować jak najlepszą amortyzację i roll piłki, w tym celu muszą zostać wystawione na długotrwałe działanie warunków atmosferycznych, aby piach, o odpowiedniej strukturze, się odpowiednio zagęścił w runie trawy.
Na życzenie Klienta możemy zajmować się regularną pielęgnacją powierzchni. Niezbędne w tym celu akcesoria dostępne są w stałej ofercie. Podstawowe akcesoria takie jak walec i szczotka są dostarczane każdemu Klientowi w trakcie realizacji projektu.

PRZYKŁADOWA REALIZACJA PRZED I PO